Warsztaty dla firm z branży motoryzacyjnej
Jesteś przedsiębiorcą z branży motoryzacyjnej? Chciałbyś rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych bezpłatnych warsztatach. Rozwijaj swoją działalność na całym świecie.
Weź udział w warsztatach online
5 i 6 czerwca br. odbędą się bezpłatne warsztaty online. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A– Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR, czy Bank Gospodarstwa Krajowego.
Kiedy? 5 - 6 czerwca 2025
Gdzie? online
Branża: motoryzacyjna
Podczas warsztatów będzie się można dowiedzieć m.in. w jaki sposób obniżyć koszt importu zaopatrzeniowego i wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych, jakie rynki są perspektywiczne dla eksportu branży, w jaki sposób mierzyć się z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych, jak zabezpieczyć swój eksport lub go sfinansować, jak skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia eksportu i promocji.
Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie formularzy zgłoszeń na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl. Nabór trwa do 30 maja 2025 r.
Dynamiczny rozwój polskiej branży motoryzacyjnej na świecie
Wartość polskiego eksportu pojazdów samochodowych i silnikowych w 2024 roku wyniosła 14,9 mld EUR, a od 2014 r. wzrost wartości ich eksportu wyniósł 101%.
Najważniejszymi odbiorcami polskich pojazdów samochodowych i silnikowych w Unii Europejskiej są: Niemcy, Włochy, Francja, Holandia, Hiszpania, Belgia, Austria, Czechy, Szwecja oraz Rumunia. Z krajów pozaunijnych sektor ten eksportuje najwięcej do: Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Turcji, Białorusi, Szwajcarii, Norwegii, Japonii, Korei Południowej, Gruzji oraz Izraela.
W przypadku części samochodowych, w tym samym okresie, wartość eksportu wzrosła o 121% i na koniec 2024 r. wyniosła 17.9 mld EUR.
Najważniejszymi odbiorcami polskich części samochodowych w Unii Europejskiej są: Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Belgia, Rumunia oraz Węgry. Z krajów pozaunijnych sektor ten eksportuje najwięcej do: Wielkiej Brytanii, Turcji, USA, Meksyku, Ukrainy, Chin, Maroko, RPA, Algierii oraz Brazylii.
Projekt skierowany jest do firm z branży motoryzacyjnej, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne. Akcelerator branżowy skierowany jest do przedsiębiorstw z dominującym udziałem polskiego kapitału.