Uczestnik konferencji siedzący na fotelu, Pan wicemarszałek Józef Gawron

Zakończyło się Krynica Forum 2023

Za nami „Krynica Forum 2023 Empowering the Region”. W dniach od 13 do 15 września perła małopolskich uzdrowisk była miejscem interesujących debat i rozmów, inspirującego i owocnego dialogu o najważniejszych tematach społeczno-gospodarczych, miejscem spotkań Prezydentów Polski i Litwy oraz Premiera Korei Płd. oraz gości zaproszonych z Ukrainy i Brukseli. Organizatorem Forum było Stowarzyszenie Instytut Kościuszki. Województwo Małopolskie było Partnerem Głównym tego wydarzenia.

Krynica Forum jest wydarzeniem, które wpisało się w kalendarium najważniejszych konferencji gospodarczych nie tylko Polski, ale i krajów partnerskich. To miejsce wymiany doświadczeń i poglądów, dzielenie się i współtworzenie projektów, które w najbliższych latach będą siłą napędową naszej współpracy. To również miejsce, gdzie przedsiębiorcy, samorządowcy i ludzie biznesu mogą spotkać się i wypracować płaszczyznę porozumienia.

Wśród licznych debat odbywających się podczas krynickiego Forum, cztery z nich to debaty patronackie Województwa Małopolskiego, takie jak: "Partnerstwo gospodarcze na linii Polska – Ukraina: współpraca administracji, biznesu i nauki w transformacji na rzecz zrównoważonego wzrostu", „Europejskie Regiony Przedsiębiorczości – lokalne strategie biznesowe kluczem do międzynarodowego sukcesu”, „Partnerstwo samorządu gospodarczego i samorządu terytorialnego we wspieraniu rozwoju gospodarki regionów” oraz Wodór – paliwo alternatywne? Przyszłość technologii wodorowych oczami naukowców i samorządowców”. W każdej z tych dyskusji jednym z panelistów był Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Panel poświęcony tematowi "Wodór jako paliwo alternatywne?" prowadził Jerzy Kopeć - Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Na progu nowego ćwierćwiecza, w czasie upływającym pod znakiem wojny i niepewności, warto było rozmawiać o tym, co przed nami. Jak nowe technologie, sztuczna inteligencja i komputer kwantowy mogły wpłynąć na globalne zjawiska, a także naszą codzienność? Na czym opierać się będzie gospodarka przyszłości? W co warto inwestować w trudnych czasach? Debaty służyły do zdefiniowania nowych trendów, wyzwań i szans. Nie zabrakło dyskusji poświęconej fenomenowi gospodarczemu Małopolski – regionu, który dzięki swojej strategii w zakresie działań na rzecz współpracy z ukraińskimi instytucjami i przedsiębiorcami, a także z uwagi na silne regionalne partnerstwo i ogromne wysiłki wielu regionalnych instytucji służących wzmacnianiu potencjału biznesowego i innowacyjnego regionu, jako pierwszy region spośród europejskich regionów z tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości, otrzymał w tym roku specjalne wyróżnienie Komitetu Regionów UE.

Jednym z centralnych punktów wydarzenia było Forum Koreańsko-Polskie, w którym Województwo Małopolskie odgrywało kluczową rolę. Dzięki współpracy w obszarze energetyki atomowej i przemyśle zbrojeniowym, przedstawiciele firm koreańskich oraz polskich rozmawiali o wspólnych inicjatywach biznesowych. Partnerstwo energetyczne, takie jak planowana budowa elektrowni jądrowej, podkreślało znaczenie Małopolski jako centrum dla rozwoju i innowacji.

Na zakończenie drugiego dnia konferencji, podczas Wieczoru Małopolski na uroczystej gali, przyznano Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego. Szczegółowe informacje na temat laureatów znajdują się na stronie Małopolska Nagroda Gospodarcza

Pozostałe

Informacja

Krynica Forum 2023. Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego przyznane.

Więcej

Informacja

Sejm przyjął ustawę o ubezpieczeniach eksportowych

Więcej

Informacja

Kredyt ekologiczny - dotacje na wsparcie efektywności energetycznej

Więcej

Informacja

Ogłoszenie VII konkursu INFOSTRATEG

Więcej

Informacja

Specjalne wyróżnienie dla Małopolski

Więcej

Informacja

Nowy portal dla przedsiębiorców!

Więcej

Informacja

Nabory wniosków na dotacje dla przedsiębiorców

Więcej

Informacja

Kolejny nabór dla MŚP z sektora HoReCa

Więcej

Informacja

Dołącz do Zielonej Rewolucji: już dziś stań się częścią ekosystemu B2GreenHub!

Więcej

Informacja

Pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu Standardy Obsługi Inwestora w Małopolsce 2.0

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%